Оржицька школа школа школа

 


Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 348
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Виховна робота в школі

Виховна  робота нашої школи  передбачає  мету – забезпечити  суспільство високоінтелектуальною, духовно багатою , толерантною  елітою.  

Шляхи  досягнення  мети вбачаємо в  запровадженні  сучасних  моделей  виховання , у впровадженні і апробації  інноваційних  технологій виховання .

  А головним  знаряддям  суспільства у вихованні особистості  є  школа .

Діяльність педагогічних працівників школи  спрямована на формування у дітей прагнення до саморозвитку та самоудосконалення через впровадження технологій особистісноорієнтованої системи виховання та гуманізації виховного процесу; виховання громадянина України ; виховання любові до праці, почуття дбайливого господаря своєї школи, бережливого ставлення до шкільного і класного майна;формування засад здорового способу життя;виховання любові до природи, вироблення навиків екологічної культури; виховання поваги до вчителів , старших, батьків; формування згуртованого та працездатного учнівського колективу.

Школа працює за напрямком : «Школа –орієнтир на творчу особистість» . Всю виховну роботу в школі об'єднано в єдину виховну систему, яка має назву

« Епіцентр самоудосконалення та успіху» Ця виховна система грунтується на принципах особистісно-розвивальної взаємодії, залучення кожного учня до значущої для нього діяльності.

Класні керівники досконало володіють методикою планування виховної роботи класних колективів.

У початковій школі стали традиційними свята, які проводять окремі класні керівники разом зі своїми вихованцями для учнів 1-4 класів. На високому рівні  пройшли  відкриті виховні заходи : « Хай дитина знає кожна – жартувать з вогнем неможна»( Бура Л.М. ), « Наша мова солов’їна» (Шамрай Г.Г.)

Усі класні колективи 1-4 класів брали активну участь у загальношкільних заходах: конкурс осіннього букета,   тиждень Веселкової республіки, збору макулатури, акції «Подаруй книгу», активно співпрацювали із органами учнівського самоврядування школи. Молодші вихованці були найактивнішими у час проведення тижня Доброго ангела, тижня народознавства.

Учителі початкових класів серйозно ставляться до роботи з батьківською громадськістю. Так Бура Л.М., Шамрай Г.Г., Кваша Л.В, Чумак Н.М., підготували відкриті батьківські збори , використавши новітні  інтерактивні методи.

 Слід відзначити роботу класних керівників Кваші Л.В., Чумак Н.М., Бурої Л.М., Шамрай Г.Г., Стрілець Н.О., Михайленко В.В. Це досвідчені учителі, які приділяють велику увагу питанням культури поведінки, спілкування, превентивного виховання, зовнішнього вигляду школярів та охорони їх життя. Вони дбають про те, щоб класні приміщення були затишними, а мікроклімат у колективі – родинним.

Багатим та різноманітним було життя середніх класів. Вони взяли участь у підготовці та проведенні загальношкільного свята Дня знань. На початку навчального року були сформовані органи учнівського самоврядування, сплановано їхню роботу. Кожен піонерський загін створив об’єднання волонтерів, які допомагають людям похилого віку.  Учні середніх класів – активні учасники зразкового шкільного хору, основа літературної студії «Ліра» (керівник Степаненко О.І.)

У школі плідно працює піонерська організація (педагог-організатор Стець Т.А.)

Класні керівники діляться своїм досвідом, проводячи відкриті виховні години та години спілкування Слід відзначити роботу класних керівників, які систематично проводять години спілкування, серйозно готуючись до них, які дбають про охорону здоров’я школярів. (Сидоренко О.В., Маліченко Л.М.,Нестеренко В.І.. Смик Н.М., Яковенко Л.П., Федорова Л.Г.).

Учні 8-11 класів створили координаційну раду «Старшокласник», що видає власну  газету «Шуга». Було проведено вибори президента учнівської республіки.  З допомогою класних керівників учні підготували виставку-вернісаж «Квіти - визволителям». Традиційними стали у школі  тематичні вечори «Свято осені»( Смик Н.М.), святковий концерт для учителів до Дня учителя (Дікова Л.Г.), «Козацькі забави» (учителі фізкультури), «День туризму»( Сидоренко О.В.), « День кохання» ( Маліченко Л.М.), « Хеллоувін»( Саманта Преслан).  Продуктивно працюють гуртки «Юний кореспондент» (Дікова Л.Г.), «Ліра» (Степаненко О.І.), « Веселад» ( Троян Р.А.), « Чарівний пензлик» ( Дерев’янко Н.І.) , « ШУГа» ( Стрельченко А.В., Смик Н.М.)

Учителі та класні керівники докладають багато зусиль, щоб виховати справжніх громадян України, які прагнуть до саморозвитку та самоудосконалення.

Слід зазначити, що усі вихованці школи протягом навчального року задіяні у навчально-виховному процесі, мають  доручення,  залучені до роботи гуртків школи та БДЮТ, спортивних секцій, навчаються у музичній школі, відвідують заняття шкільного хору. Учні активні учасники  районних змагань . Неодноразові  переможці та призери  у конкурсах: гра «Дебати», КВК, «Джура», конкурси малюнків та плакатів.

Активно працює  шкільне  самоврядування. Проводяться учнівські лінійки, на яких чергові звітують про підсумки чергування і поведінку  учнів. Регулярно проводяться рейди-перевірки дотримання санітарно-гігієнічних норм та  носіння шкільної форми.

У  школі створено систему роботи з профілактики правопорушень серед неповнолітніх. З цією метою:

- Здійснюється контроль за відвідуванням учнями школи (облік ведеться класними керівниками в журналі, психологом  у спеціальному журналі);

- Проводиться цикл бесід на правову тематику;

- Створена і діє рада профілактики правопорушень, яка регулярно (3 - 4 рази в рік) проводить свої засідання і розглядає питання роботи з учнями, схильними до правопорушень; вивчає виконання учнями правил внутрішкільного розпорядку та правил для учнів; розглядає випадки порушення дисципліни в школі, сім’ї  та поза школою;

- Учні , схильні до правопорушень, охоплені постійними та тимчасовими дорученнями;

 - Проводиться профілактична робота з учнями, які стоять на внутрішкільному обліку та  на обліку у кримінальній міліції.  З кожним працює класний керівник та психолог  згідно індивідуального плану роботи.

Учительський колектив розуміє, що нічого стабільного не буває, особливо в роботі з дітьми, а тому постійно вдосконалюють існуючу систему виховної роботи, вносять щось нове, а від чогось відмовляються. Але для них залишається єдиним одне — зробити шкільне життя дітей насиченим, змістовним, цікавим. Отже, наша школа  керується інтересами і потребами дітей, прагне стати таким місцем, де вони могли б жити повноцінним духовним життям.

 

 

 

Форма входу
Логін:
Пароль:

Вихід

Пошук
Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Друзі сайту